Meghívó

2016. június 21., 12:31

Nemzetközi konferencia (CESAMIR)

A Pécsi Tudományegyetem Hidrobiológiai Tanszéke és a Carpathes Alapítvány szervezésében

2016. július 3-8. között

Pécsett, a Szentágothai Kutatóközpontban

kerül megrendezésre a

„2nd Central European Symposium for Aquatic Macroinvertebrate Research (CESAMIR)” nemzetközi konferencia.

A konferencia fő témakörei a felszíni és felszín alatti vizekkel és a vízi gerinctelen állatvilággal kapcsolatos tudományterületek szinte teljes skáláját lefedik, így az EU-Víz Keretirányelvvel kapcsolatos vízminősítés tárgyköreitől a bioindikáción alapuló monitorozáson, a vízszennyezések kezelésének lehetőségein, a molekuláris és klasszikus taxonómián, biogeográfián, természetvédelmen át a populáció-, közösség-, viselkedés-ökológia valamint az inváziós fajok és globális jelenségek is előkerülnek az egyes szekciókban.

A 18 országból érkező 135 résztvevő által 16 előadás és 2 poszterszekcióban tartott 103 előadással illetve poszter-bemutatóval igen izgalmas és színes programot kínál a szimpózium. Különösen érdekesek lehetnek bárki számára az általánosabb témájú, igen aktuális kérdéseket feszegető plenáris előadások.

Július 4., hétfő 9:00: Michał GRABOWSKI (University of Lodz, Poland): European freshwater biota - from rise of the continent to human impact

Július 5., kedd 9:00: Florian LEESE (University of Duisburg-Essen, Germany): From genes to ecosystems: Assessing stressor effects on freshwater macroinvertebrates with genomic approaches

Július 7., csütörtök 9:00: David BILTON (Plymouth University, UK): Comparative ecophysiology, rarity and vulnerability to global change in aquatic insects

Július 8., Péntek 9:00: Pavel KRATINA (Queen Mary University of London, UK): Indirect impacts of climate warming in pelagic and benthic food webs

Az intézet oktatói, phd- és diplomadolgozó hallgatói számára szeretnénk felajánlani a lehetőséget akár a plenáris előadások bármelyikének, akár egyes szekciók előadásainak meghallgatására. Az előadásokon való részvétel ingyenes, de mindenképpen előzetes bejelentkezéshez kötött. Kérjük, akit érdekel a lehetőség, jelentkezzen e-mailben június 30-ig.

csabai

Ez a kiegészítő programokon (esti programok, kirándulás) és az étkezéseken való részvételt NEM tartalmazza, de ha valaki a teljes konferencián és ezeken is szeretne részt venni, jelezze és regisztrációs díj fizetése ellenében még ez is lehetséges.

Minden további információ és a program megtalálható a konferencia honlapján:

www.cesamir.ttk.pte.hu