Elhunyt Prof. Dr. Andrew John Morgan

2016. június 30., 14:45

Megrendülten tudatjuk, hogy 2016. június 20.-án elhunyt Prof. Dr. Andrew John Morgan, Karunk honoris causa doktora, a University of Wales nyugalmazott egyetemi tanára.

Morgan professzor több, mint két évtizeden át segítette az Állatszervezettani és Fejlődésbiológiai Tanszék oktatóinak és PhD-hallgatóinak tudományos tevékenységét. Támogatásának köszönhetően diplomadolgozóink és PhD hallgatóink korszerű molekuláris biológiai (peptidomika, transzkriptomika, bioinformatika) módszereket sajátíthattak el a Morgan-Kille laboratóriumban.

Kutatóként az általa művelt tudományterület (ökotoxikológia és ökofiziológia) kiemelkedő egyéniségeként meghatározó szerepe a kutatási témák szelektálásában, hatékony kooperációk megszervezésében. Tudományszervező tevékenysége mellett nagy gondot fordított az oktatásra is, több tankönyv és kézikönyv szerzője. Kiemelkedő volt emberi nagysága, ami a hallgatók és fiatal kollégák önzetlen támogatásában nyilvánult meg. Emiatt több biológus generáció tekintette példaképének nemcsak Cardiffban, hanem szerte a világban az USA-tól Japánig. Volt tanítványai közül többen vezető funkciót töltenek be Nagy-Britanniában, Dániában, Norvégiában és Spanyolországban. Morgan professzor búcsúztatása 2016. június 30.-án 14.00 órakor lesz Cardiffban.

Emlékét ápoljuk és megőrizzük.